вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 100
home Познати

ЛУНА Е ЕДИНСТВЕНА НЕВЕСТА КОЈА НЕ Е ВО БЕЛО: Младата пејачка денеска се венчаше, а за овој фустан сите зборуваат (ФОТО)

ЛУНА Е ЕДИНСТВЕНА НЕВЕСТА КОЈА НЕ Е ВО БЕЛО: Младата пејачка денеска се венчаше, а за овој фустан сите зборуваат (ФОТО)

Српската пејачка Луна Џогани и нејзиниот свршеник Марко Миљковиќ денеска се венчаа.

Ријалити парот е фатен како излегува од општинската зграда во друштво на кумовите, а двајцата беа облечени свечено, пренесуваат српските медиуми.

Луна на себе носела црно мини здолниште со бело сако, а наместо свечена фризурала имала само коса врзана во реп.

Инаку фановите веднаш започнаа зачудено да се прашуваат зошто таа е единствената невеста која не носи бело на својата прослава.

Претходно со денови се шпекулираше дека парот ќе се венча, а самата Луна за медиумите откри дека тоа нема да се случи во скоро време.

ФОТО:КУРИР.РС

ЕУРО 2020

Македонија