петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Познати

Луна Џогани се спореди со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Луна Џогани се спореди со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Луна Џогани тотално се изгуби. И кога и е арно, и кога и е лошо. Последното нешто што го направи во „Задруга 3“ е тоа што ја спореди својата популарност со најдобриот српски тенисер на сите времиња и еден од најдобрите на светот, Новак Ѓоковиќ.

Во еден момент, Марко шетајќи низ дворот на имотот ја спомна популарноста на Луна, а потоа самата таа веднаш се стави себе си зад нашиот најдобар тенисер – Новак Ѓоковиќ.

„Мислам дека си на ТОП 10 на Инстаграм на Балканот… Не, на Балканот, туку во Србија со сигурност според бројот на следбеници“ – и рече Марко, на што таа веднаш додаде: „Она знаеш, хаштаг… Е таму сум втора, по популарност. Веднаш зад Новак Ѓоковиќ“ – се пофали Луна.

Коронавирус