сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Познати

Луна Џогани и Марко Миљковиќ подготвени за тајна венчавка – парот денеска на интимна церемонија ќе го кажат судбоносното „ДА“

Луна Џогани и Марко Миљковиќ подготвени за тајна венчавка – парот денеска на интимна церемонија ќе го кажат судбоносното „ДА“

Денес, Луна Џогани и Марко Миљковиќ ќе го кажат судбоносното „ДА“.

Популарниот пар денес ќе изврши црковна и општинска венчавка, но само со присуство на кумови, наведува „Блиц“.

Поради епидемиолошката состојба, но и состојбата на Луна, тие не се одлучија за голема прослава, па дури и нивните родители нема да присуствуваат на овој чин.

Пред самиот чин, кој ќе се случи во текот на денот, Миљковиќ брзаше да се подготви.

– Марко излегува и влегува во зградата цело време, а Луна моментално е на фризер. Двајцата се многу возбудени – наведува изворот.

Коронавирус