петок, 3. декември 2021. Вести денес: 145
home Познати

Луна Џогани е најнесреќниот добитник во едно реално шоу – Кога ќе прочитате се ќе ви стане јасно

Луна Џогани е најнесреќниот добитник во едно реално шоу – Кога ќе прочитате се ќе ви стане јасно

Луна Џогани е победник во втората сезона од „ЗАдруга“. Таа освои 50.000 евра, но дали тоа ќе ја исполни?

Имено, као што пренесуваат српските медиуми, еден ден пред ја ја добие големата сума на пари и автомобилот после десет месеци поминати во Задруга, Луна ЏОгани пред милионскиот аудиториум повторно остана сама, односно нејзиното момче Марко Миљаковиќ ја напушти.
И тоа не би било толку чудно, да ваквото сценарио не се случеше во првата сезона од реалното шоу „Задруга“.

Луна по првата сезона од „Задруга“ беше во врска со Слоба Радановиќ, кој што на ист начин пред самиот крај на шоуто исто така ја напути.

Инаку, освен паричната награда и подршката на гледачите, Луна доби и стан. Во тој стан за сега ќе живее сама.

Коронавирус