понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 54
home Познати

Луксуз до најситен детаљ: Ѕирнете во раскошниот дом на пејачката Аделина Тахири (ФОТО)

Луксуз до најситен детаљ: Ѕирнете во раскошниот дом на пејачката Аделина Тахири (ФОТО)

Пред повеќе од една година, животот на албанската пејачка со македонска адреса, Аделина Тахири, се промени од корен.

Се омажи и стана сопруга, а пред девет месеци се реализираше и во најубавта улога за една жена – стана мајка на синчето Јон.

Во 2017 година нешто пред венчавката, Аделина се пресели во една елитна скопска населба надвор од градот, а тогаш на своите следбеници на социјалните мрежи им го покажа празниот стан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Сега, атрактивната пејачка редовно објавува фото-моменти од својот луксузно уреден дом, како во внатрешноста каде преовладува белата нијанса со златни детали, големиот гардеробер, а исто така и погледот и амбиентот кон надвор со езерцето и лебедите кои се празник за очи.

За потсетување, Аделина во 2017 се омажи со адвокатот Серјожа Марков, а минатата година станаа родители на машко дете.

Во продолжение ѕирнете во нејзиниот приватен рај:

ИЗВОР: ВИСТИНА.МК

Најнови вести

Коронавирус