недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 71
home Познати

Луѓето плачат на секој чекор среде центарот на Сплит- вака градот се одлучи да се збогува со легендарниот Оливер (ФОТО)

Луѓето плачат на секој чекор среде центарот на Сплит- вака градот се одлучи да се збогува со легендарниот Оливер (ФОТО)

Оливер Драгојевиќ почина после долга и тешка болест во 71 година од животот, а целиот регион тагува поради заминувањето на својот „галеб“

Во Хрватска од утринава се одбележува Денот на националната жалост по повод смртта на музичарот кој беше омилен на сите генерации.

Жителите на Сплит се простуваат од Оливер, а еден од начините е и натписот на автобус: Збогум Оливер!