среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Познати

Луд обожавател на Били Ајлиш доби забрана за доближување, еве што преживеа пејачката со него

Луд обожавател на Били Ајлиш доби забрана за доближување, еве што преживеа пејачката со него
epaselect epa08169093 Billie Eilish poses in the press room with the Grammy for Best Pop Vocal Album, Best New Artist, Song of the Year, Album of the Year, and Record of the Year during the 62nd annual Grammy Awards ceremony at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 26 January 2020. EPA-EFE/DAVID SWANSON

На Пренел Русо, луд обожавател што ја бркаше Били Ајлиш, нема да му биде дозволено да и пристапи во наредните 3 години, освен ако не сака да оди во затвор.

Одлуката ја донесе судот во Калифорнија минатата недела. Ниту осудениот, ниту пејачката не се огласија во медиумите по оваа пригода. Младиот човек се појави пред куќата на родителите на Били во мај, прашувајќи дали пејачката живее таму. Иако таткото на Били му рекол дека не живее таму и дека е на погрешна адреса, Пранел се врати таа вечер околу 21 часот и почна да се однесува несоодветно.

-Додека чекавме обезбедување, Русо остана пред нашиот влез, седеше пред вратата и читаше книга и од време на време имаше монолог, рече Били пред полицијата.

-Татко ми постојано бараше од него да си замине, но тој го доби, додаде.

Овој фан, наводно, дошол во куќата на родителите на пејачката седум пати, без пропишаната заштита на лицето, ракавиците, а тој не бил ниту на препорачаната оддалеченост од 2 метри.

Според ТМЗ, Русо бил приведен двапати, но никогаш не завршил во затвор затоа што не бил насилен.

Коронавирус