сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 0
home Познати

Љупка Митрова мета на хакерски напад, сајбер манијак и го хакна Инстаграмот

Љупка Митрова мета на хакерски напад, сајбер манијак и го хакна Инстаграмот

Инстаграм профилот на популарната блогерка Љупка Митрова е повторно жртва на сајбер манијак, објави 1тв.

Имено од пред неколку часа нејзиниот профил на Инстаграм не постои, а Митрова нема никаков пристап за да си го врати назад.

Таа веќе е во комуникација со хакерот, кој по се изгледа подолг период бил најавен на профилот и го следел секој разговор на Љупка.

Инаку ова на познатата блогерка и се случува  веднаш откако таа со своите две ќерки пристигна во Турција каде го поминува својот годишен одмор.