понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 5
home Познати

Љубовта му се одолжи: Никој не очекуваше вакво опростување од неа, по овие зборови на многумина им се распара срцето (ФОТО)

Љубовта му се одолжи: Никој не очекуваше вакво опростување од неа, по овие зборови на многумина им се распара срцето (ФОТО)
Foto: Dragan Kadić

Српската водителка Биљана Лукиќ преку Твитер се прости од познатиот пејач Џеј Рамадановски кој почина вчера како последица од срцев удар.

Таа преку својот последен поздрав раскажала како изгледало нивното запознавање како и начинот на живот од кој многумина им потекоа солзи.

-Пред скоро 30 години во еден локал пред разденување седам со Џеј кој под нозете имаше две полни „С маркет“ кеси со пари. Ги заработи таа ноќ, свитканите пари беа натрупани во кесите во чворови. Штедиш ли човеку, ги чуваш ли тие пари, јасно ти е дека ова нема да трае век?, го прашала водителката Џеј.

-Ма какво штедење лепото, до утре се ќе потрошам. Роден сум сирот, ќе умрам сирот, таква ми е судбината. Ја загуби љубовта како и парите кои ги заработи, но љубовта му се одолжила на крајот, пишуваа таа во својот Твит.

Најнови вести

Коронавирус