недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 60
home Познати

Лила ограбена на први мај- Крадци провалиле во нејзиниот дом, еве што украле

Лила ограбена на први мај- Крадци провалиле во нејзиниот дом, еве што украле

Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот вреден накит, пренесува 1тв.

Моментално службите на МВР вршат увид на местото. За повеќе детали ја контактиравме Лила Филиповска, која ни ја потврди информација дека нејзиниот дом е ограбен.

– Да, навистина сум ограбена. Засега не можам да ви откријам повеќе детали бидејќи полицијата во моментов врши увид, беше кратката изјава на познатата водителка.

Инаку во моментот кога бил грабежот Лила вели дека домот бил празен.