петок, 29. септември 2023. Вести денес: 95
home Познати

Лила одново се сликаше гола во запенета када, па доби (не)пристоен предлог (ФОТО)

Лила одново се сликаше гола во запенета када, па доби (не)пристоен предлог (ФОТО)

Лила Филиповска одново ја шокира јавноста. Или поточно ја воодушеви со најновата серија фотографии на кои водителката е седната гола во запенета када, само со пешкир завиткан околу главата и очила на себе.

И ништо ново или необично кога е Лила во прашање. Сме ја виделе и друг пат во вакви изданија. А, како што е општо познато, недела – ден за капење, а Лила без добра причина во када би влегла единствено од хигиенски причини, ама пред фотобјективот? Мора да има нешто повеќе од хигиена!  И има – во погледот!

И тука лавината од коментари тргна. Додека едни нагаѓаат, други и забележуваат: „Совршена би била фотографијата и без очила и без шминка, со мокра коса“ или: „Бања и очила… многу некако, а“?

Многу или малку, Лила си го тера својот филм во кој има и такви кои би сакале да влезат. Или поточно, да и влезат во бањата додека се капе и фотографира. Дали за да проверат каква е водата, дали е доволно топла за омилената водителка да не им настине или можеби за да и го истријат грбот?

„Лила срце, можи да дојдам кај тебе“ – прашува запалениот обожавател, по говорот од битолско ќе да е, ама Лила мудро си премолче и не му одговори ништо.

Можеби зато што предлогот беше непристоен?  Ама добро е, зашто на вакви фото-пози  можеше да добие и многу поинакви предлози, како на пример: „Лила, можи да станиш, да ни покажиш како ја капиш мачката?“  При тоа мислејќи на нејзиниот Рагнар, се разбира!

Зашто за Лила недела е ден за капење, а за Рагнар само ден  јадење! Патем, а вие како те?

извор: vistina.com.mk