вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 139
home Познати

Лила, Љупка Митрова и Ирена Спасовска – три убавици, два заеднички именители, еден избор: На која најдобро и легна? (ФОТО)

Лила, Љупка Митрова и Ирена Спасовска – три убавици, два заеднички именители, еден избор: На која најдобро и легна? (ФОТО)

Лила Филиповска, Љупка Митрова, Ирена Спасовска… Три македонски убавици, секоја од нив убава на свој начин. И трите имаат еден заеднички именител. Имаат до душа повеќе: трите се познати македонски дами од јавниот, медиумско-естраден живот. Медиумски експонирани, а сепак секоја работи различна работа… На моменти, во одредени сегменти професиите им се допираат, па дури и преклопуваат. Како на пример инфлуенсертвото на социјалните мрежи на Лила и Љупка.

Трите обожуваат да се фотографираат, па да постираат фотографии. Заради личен мерак, за мерак на јавноста и секако, заради спонзорите ќии брендови ги рекламираат. Обожаваат да се фотографираат во послободни пози, стројни, бујни, подразголени, истакнувајќи го својот сексапил, кој предизвикува бура од возбуда, особено кај машката популација, па и мажите и жените со погледот залепен за нивните фотографии, со минути зурат во нив!

Прочитајте повеќе на vistina.com.mk