сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 16
home Познати

Лила има чудна харизма: Секој што ќе го погали зад уши, добива желба да и ѕирне под фустан (ВИДЕО)

Лила има чудна харизма: Секој што ќе го погали зад уши, добива желба да и ѕирне под фустан (ВИДЕО)

Лила Филиповска и Зоки Фаци беа во посета на градинарскиот центар „Фоја“ во Скопје. Локација која на екс ТВ водителот на 1ТВ му е добро позната, па реши да ја прошета и својата колешка и блиска пријателка Лила.

А таму средба со неговата стара пријателка, малата Тики! Зоки јавноста со Тики веќе ја запозна пред некој ден кога постираше фотографија како се бакнува со долгушестата убавица од магарица в уста, па сподели и поучен текст:

„Магаренцево е сто пати поинтилигентно од половина луѓе што ги познавам. Тоа не купува подарочиња за да купи нечие внимание, не се ‘ушупчува’ за да дојде до целта, не шири нозе за слава и успех, не знае за лицемерие и љубомора… Ве сака такви какви што сте… безусловно“ – напишал Зоки во постот крај фотографијата.

И навистина искрено, нема што, само не до крај… Зашто не напипишал на кого од своето опкружување, мисли? Ама затоа карактерот на младата магарица Тики, го погодил сто отсто. Интилигентна и љубопитна. А освен тоа со истенчено чувство за дружба, убавина, нежност… А Бога ми и голема љубовџика!

Така додека Фаци ја запознаваше својата колешка со Тики, Лила и пријде на новата пријателка на Фаци со цел и таа да се запознае и зближи, па нежно ја погали по главата зад долгите крзнени уши.

Водителот прво културно ги претстави запознавајќи ги една со друга, а потоа шеговито прокоментира: „Две магарици“!

Дали долгоушестата Тики ова сериозно го сфати, па тргна самата да провери дали од тој момент во градината добила силна конкуренција или чисто од љубопитност сакаше да провери дали и Лила е од ист род – женски, или можеби на Тики дамите повеќе ја привлекуваат…? А, кој да знае?

Едно е сигурно – Лила навистина има чудна харизма: Секој што ќе го погали зад уши, добива желба да и ѕирне под фустан!  Видеото подолу е жив доказ:

Извор: vistina.com.mk

 

Најнови вести

Коронавирус