вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 61
home Познати

Лидија Вукичевиќ ги распамети мажите во шестата деценија од животот: Извалкана во песок позираше во бикини (ФОТО)

Лидија Вукичевиќ ги распамети мажите во шестата деценија од животот: Извалкана во песок позираше во бикини (ФОТО)

Актерката Лидија Вукичевиќ отпатува за Занзибар каде се одмара и секојдневно објавува фотографии во бикини, кои никого не оставаат рамнодушен, со оглед на тоа дека актерката изгледа совршено и е на прагот од својата седма деценија.

Лидија позираше на плажа целата во песок, а провокативниот едноделен костим за капење со кој го истакна своето тело не остави никого рамнодушен.

– Драго море, ти благодарам што направи да се чувствувам мала, смирена, инспирирана и солена. Се во исто време. Секој треба да верува во нешто, јас верувам дека треба да живеам тука , напиша 59-годишната актерка, која изгледа фантастично.

Во неколку објави, Лидија исто така посочи колку го сака Занзибар и колку со задоволство се враќа на тоа секој пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)