петок, 30. септември 2022. Вести денес: 147
home Познати

Лепа Лукиќ ја стави и својата мачка во тестаментот – еве што и остави !

Лепа Лукиќ ја стави и својата мачка во тестаментот – еве што и остави !

Кралицата на народната музика, Лепа Лукиќ, наводно све она што го стекнала во тестамент му препишала на својот внук Радослав, но таа мислела и на својата мачка која ја згрижила.

Внукот на пејачката ќе добие ресторант, два стана, куќа и сите заштеди на Лепа, но само под еден услов, да се грижи за мачката Маза.

-Напишав тестамент во кој наведов дека мојот внук мора да се грижи за мачктата, ако јас умрам пред неа. Радосслав треба да ја чува Маза, да ја пази и мази и така ќе наслеси се што сум стекнала во текот на животот. Тоа се стои во документот кој го чува мојот адвокат, изјавила Лепа.

Пејачката истакнала дека е многу поврзана за својата мачка која ја вдомила пред девет години, и дека ја доживува како член од семејството.

Најнови вести

Коронавирус