сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

Лепа Брена стана баба: Пристигна првото бебе во семејството, се породи Александра Пријовиќ

Лепа Брена стана баба: Пристигна првото бебе во семејството, се породи Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ станаа родители.

Александра се породи денеска и на свет донесе момче, на кое од порано решија да му дадат име Александар. Пејачката се породила со царски рез, а бебето имало 2.800 грама.

И мајката и бебето се чувствуваат одлично. Александра прво размислувала да се породи во Америка, но сепак решила да се породи во Белград, бидејќи тука ќе има помош од блиските. На помош веднаш и се достапни нејзината мајка, мајката на Филип и Лепа Брена.

Локални избори 2021