среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 132
home Познати

Лепа Брена купува нова јахта: Еве колку ќе плати семејството Живојиновиќ за 30-метарскиот брод

Лепа Брена купува нова јахта: Еве колку ќе плати семејството Живојиновиќ за 30-метарскиот брод

Пејачката, наводно, ја продава својата стара јахта, и купува нова, која ја изнајмила за крстарење

Пејачката Лепа Брена наводно решила да ја купи јахтата „Салоренко“, со која крстарела со сопругот повеќе од два месеци, почнувајќи од Азурниот брег, потоа Италија до Црна Гора.

Брена наводно ќе плати дури шест милиони евра за овој брод, кој е долг 30 метри. На почетокот на јуни, кога беа во Монако, Живојиновиќ изнајмија луксузна јахта од агенцијата, а сега тоа го сакаат во нивна сопственост.

– Лепа Брена сака да ја продаде својата стара јахта, која моментно е закотвена во Црна Гора. Мислам дека за неа може да добие околу 3.000.000 евра. Веќе има некои заинтересирани купувачи. Таа и Боба сакаа да ја заменат веќе долго време и сега конечно го најдоа идеалниот брод – истаканл анонимен извор за српскиот портал Информер.
– Кога ја изнајмиле јахтата „Салоренко“ во Монако пред два месеци, им кажале на вработените во агенцијата дека размислуваат да купат едно од нивните возила. Тогаш направиле одличен договор – додал изворот.

Исто така е познато каква понуда наводно Брена и Боб добиле во агенцијата.

– Им понудиле да ја изнајмат јахта за 240.000 евра, така што тие пари да им бидат капар ако се решат да купат. Значи, при купување агенцијата ќе ја намали цената од шест милиони евра за сума од 240.000 евра – истакна изворот и додаде:

– Брена и Боба се воодушевени од јахтата. Тие имаат сè што им треба на бродот. Тоа е вистинска луксузна куќа на вода. Може да прими многу луѓе, што е важно за Живојиновиќ. Тие сакаат да патуваат со своите синови и нивните партнери, а честопати и домаќини се на пријатели што ги имаат низ целиот свет на јахтата.
Живоновиќ, наводно, ќе ја продаде својата јахта до септември, за некое време ќе има нивна нова луксузна машина.

Брена и Боб моментално се во Хрватска, се дружат со блиски пријатели, излегуваат во најлуксузните ресторани и пијат најскапи вина. Потоа ќе продолжат со крстарењето, а нивното патување ќе заврши таму каде што го започнаа – во Монако.

Коронавирус