четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

Лепа Брена и Боба поседуваат јахта од 6.000.000 евра: Од внатрешноста дефинитивно ќе останете без здив

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра.

Самата пејачка откри дека има шест спални соби, но досега не покажале како изгледа целиот брод и внатрешноста. Меѓутоа, нејзината пријателка Мирјана Антоновиќ еднаш на социјалната мрежа Фејсбук објави фотографии од тоа како изгледа јахтата внатре.

-Неколку слики од јахтата на Брена и Боб. Штета што бев малку болна, па не можев целосно да уживам – напишала Мирјана покажувајќи го сиот луксуз.

Дневната соба е пространа, со голем телевизор, а на мермерната маса покрај слатки и овошје се гледа и новчаник полн со евра.

Една од спалните има дури и сопствена бања, а во предвид бил земен секој детал, па крпите се во сенка на плочки.

– Па, тоа е убав чамец од 100 стапки, со пет, шест спални соби. Тоа не беше подарок само за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто бидејќи тоа беше специфична ситуација – изјави Брена.

Коронавирус