вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Леонардо имал само едно чудно барање: Никој не смеел…

Леонардо имал само едно чудно барање: Никој не смеел…

Холивудскиот актер Леонардо Ди Kаприо имал поприлично чудно барање кога го потпишувал договорот за снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“.

Во договорот стои дека актерот бара никој од ангажираните на снимањето да не го гледа во очи.

Според „Холивуд Репорт“ , актерот го побарал ова за да го одржи имиџот на „мистериозно момче“ на сетот.

Медиумите се повеќе го опишуваат Ди Kаприо како последниот стар вистински холивудски актер, кој одбива да се појави во филмовите со суперхерои и знае добро да ги наплати своите улоги.

Инаку за снимање на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ кој е во режија на Квентин Тарантино, Леонардно добил сума од 15 милиони долари.

Доколку филмот стане хит, актерот би можел да заработи и до 45 милиони долари.

Најнови вести

Коронавирус