четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Познати

Лени Кравиц прошета низ Чаршија и објави видео од Скопје: Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе

Лени Кравиц прошета низ Чаршија и објави видео од Скопје: Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе

Американската рок-легенда Лени Кравиц е во Скопје по повод концертот кој ќе се одржи на утре, а на социјалните мрежи објави видео од главниот град.

Тој ја посети старата чаршија, а делеше и автограми на луѓето низ Скопје.

На видеото кое го сподели на фејсбук напиша: Скопје, Македонија. Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе.

Skopje, Macedonia. Old Bazaar. The most wonderful day meeting beautiful people. #heretolove

Posted by Lenny Kravitz on Thursday, May 2, 2019

Коронавирус