среда, 22. март 2023. Вести денес: 59
home Познати

Лекарите со важна информација до родителите на Дарко Лазиќ по 36 дена- еве во каква состојба е пејачот

Лекарите со важна информација до родителите на Дарко Лазиќ по 36 дена- еве во каква состојба е пејачот

Дарко Лазиќ кој на 23 октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа се уште се наоѓа во болница  во Земун.

Имено како што дознаваат српските медиуми  денеска лекарите на семејството им соопштиле дека пејачот веќе два дена нема температура и тоа е одлична вест за понатамошното оздравување на Лазиќ.

-Дарко одлично се опоравува. Мал проблем беше покачената температура која веќе ја нема. Белите дробови се сосема во ред, а тој е се повесел. Едвај чека да го напушти одделението на интензивна нега, вели изворот.

Инаку со Дарко Лазиќ работи и физиотерапевт кој вежба со фолкерот за побрзо да прооди.

loading...