петок, 29. јули 2022. Вести денес: 17
home Познати

Лекарите се бореа за нејзиниот живот, а еве како денес изгледа пејачката од нашето соседство (ВИДЕО)

Лекарите се бореа за нејзиниот живот, а еве како денес изгледа пејачката од нашето соседство (ВИДЕО)

После неколкунеделната драма за време на која лекарите се бореа за нејзиниот живот, пејачката Индира Арадиновиќ- Инди е пуштена на домашно лекување, каде се опорави од интервенциите поради кои сега мора да оди на редовни прегледи.

Сакаше да го намали желудникот, што е рутинска операција, но сè тргна наопаку за неа. Таа поради компликации смени неколку лекари и клиники, а во Клиничкиот центар беше лекувана од воспаление на панкреасот и сепса што се случи по првичната операција.

Екипата на „Папарацо Лов“ ја сними за време на одењето на редовен преглед.

Фолкерката била доведена во една од зградите на Клиничкиот центар од страна на еден пријател. Таа се облекла спортски и носи заштитна маска.

Отпрвин имала проблем да го најде својот лекар, бидејќи поради епидемијата од коронавирус здраствената установа претрпела реорганизација, а откако ги добила вистинските информации, отишла на преглед, додека другарката ја чекала надвор.

Таа покажа дека ги прифатила сите препораки на надлежните органи по напуштањето на клиниката, а потоа се врати во нејзиниот стан.

Коронавирус