среда, 28. септември 2022. Вести денес: 93
home Познати

Лејди Гага вети дека ќе го плати лекувањето на нејзиниот шетач на кучиња во кого беше пукано, а сега него го снајде нова несреќа! (ФОТО)

Лејди Гага вети дека ќе го плати лекувањето на нејзиниот шетач на кучиња во кого беше пукано, а сега него го снајде нова несреќа! (ФОТО)

Шетачот на кучињата на Лејди Гага, Рајан Фишер на кого му беше отстранет дел од белите дробови поради прострелна рана која ја доби откако беше пукано во него сега се соочува со нов кошмар.

Фишер беше ранет минатиот месец откако крадци пукаа во него и ги украдоа двете кучиња на пејачката Лејди Гага, додека третото успеа да побегне.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Драмата се случувала недалеку од домот на пејачката во Лос Анцелес, а по несреќата пејачката објави дека нуди половина милион долари за они што ќе ги вратат кучињата, но и дека ќе го покрие лекувањето на нејзиниот шетач на кучиња.

Рајан преку социјалните мрежи неодамна напиша дека добро опоравува, но потоа се случил целосен пресврт, му откажало едното белодробно крило.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valley of the Dogs (@valleyofthedogs)

Тој инаку шеташе три булдога во сопственост на пејачката, а кучињата и беа вратени на пејачката откако полицијата ги пронајде кај жена која била вмешана во кражбата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valley of the Dogs (@valleyofthedogs)

Инаку Гага на денот на кражбата не била дома, туку во Рим каде е и сега поради снимањето на филмот „House of Gucci“ во кој ја игра главната улога на контроверзната Патриција Реџани која е беше оптужена дека изнајмила платени убијци за да го убијат нејзиниот поранешен сопруг Маурицио Гичи поради што со години помина во затвор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Коронавирус