среда, 5. август 2020. Вести денес: 113
home Познати

Лејди Гага има ново момче: Овие бакнежи ставија крај на гласините за Бредли Купер (ФОТО)

Лејди Гага има ново момче: Овие бакнежи ставија крај на гласините за Бредли Купер (ФОТО)

Лејди Гага има ново момче.

33-годишната пејачка беше фотографирана од папараците додека се бакнуваше со 37-годишниот аудио инженер Ден Хортон во ресторан во Калифорнија.

Познатата музичарка беше облечена во црно, а фотографиите ги објави списанието People.

Гага раскина со вереникот Кристијан Карино во февруари оваа година, а долго време се зборуваше и дека таа е причината за разделбата на Бредли Купер и Ирина Шајк.

Коронавирус