вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Лејди Гага блесна во црно, пејачката испишува историја (ФОТО)

Лејди Гага блесна во црно, пејачката испишува историја (ФОТО)

Во креација на Александар Меквин Лејди Гага блесна на оскаровската ноќ.

Сите очи  се вперени кон пејачката која испишува историја. Таа е првата ѕвезда на која ѝ успеало во иста година да биде номинирана за најдобра актерка и за најдобра оригинална песна.

Коронавирус