недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Познати

Легендата на Ливерпул ужива во љубовта со жена која може да му биде ќерка (ФОТО)

Легендата на Ливерпул ужива во љубовта со жена која може да му биде ќерка (ФОТО)

Ијан Раш, најдобриот стрелец на Ливерпул ужива во љубовта со жена која може да му биде ќерка според годините.

Раш има повеќе од 400 настапи за Ливерпул, а има постигнато над 200 гола.

57-годишниот фудбалер е во врска со 22- годишната манекенка Керол Ентони која со својот совршен изглед привлекуа внимание каде и да се појави.

„Секогаш сум ила навивач на Ливерпул и го гледав Раш на телевизија. Тој сега изгледа подобро од било кога, а мене не ми пречи разликата во години“ вели 22- годишната девока.

Коронавирус