сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 86
home Познати

Легендарната пејачка умира од ретка болест ?!

Легендарната пејачка умира од ретка болест ?!

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува од ретка болест поради која била во кревет, а нејзините денови се избројани, пишува таблоидот „Globe “.

Шер имала сериозни проблеми со дишењето, а нејзините симптоми биле толку сериозни што таа едноставно не можела да стане од кревет, поради што нејзините пријатели се загрижени дека умира. Загриженоста се засили откако самата пејачка неодамна напиша на Твитер дека е многу болна и затоа не може да излезе на протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

Шер не ги пропушти протестите, но таа едноставно не може да стане. Сите се убедени дека таа е „на нејзината смртна постела“, открил извор, а таблоидите пишуваат дека пејачката се бори со вирусот „Epstein-Barr“ уште од осумдесеттите години на минатиот век, поради што таа сега е во депресија и со месеци е во кревет. Шер, наводно, има големи проблеми со срцето и бубрезите.

-Луѓето кои страдаат од хроничен замор никогаш не можат да се ослободат од болеста. Сите се плашат дека на Шер не и останува многу време“, заклучил изворот.

Коронавирус