вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Куќата им ја рушат, а пејачката го остави: Синот на Шаулиќ прослави роденден за паметење – особено за овој детаљ зборуваат сите

Куќата им ја рушат, а пејачката го остави: Синот на Шаулиќ прослави роденден за паметење – особено за овој детаљ зборуваат сите

Синот на покојниот крал на фолк музиката Шабан Шаулиќ, Михајло го прослави својот роденден во својата викендица каде ги собра своите најблиски пријатели и роднини.

Пејачакта Марина Висковиќ и водетелката Дајана Пауновиќ кои му се добри пријатели на него беа дел од прославата заедно со сестрата Илда која исто така присуствувала на прославата.

-Михајло те сакам, да си жив и здрав, среќен ти роденден, напиша пејачката Марина која пристигна во неговата викендица.

На прославата присуствуваше и внукот на Михајло, фудбалерот Лука Аджиќ кој неодамна се ожени со својата долгогодишна девојка и го чека своето прво дете.

На крајот од прославата следувало и спектакуларен огномет кој речиси ќе се памети уште долго за присутните.

Инаку оваа викендица беше омилено место на неговиот татко и често ја посетуваше за да ги наполни батериите.

Српските медиуми на големо пишуваат и за рушењето на луксузната вила на семејството Шаулиќ која неодамна ја продадоа, а исто така тој се поврзуваше и со пејачката Александра Младеновиќ која во една прилика откри дека таа го оставила него.

Коронавирус