сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 23
home Познати

Куќа од 800 квадрати, луксузен стан во Белград и два милиони заработка – еве како се збогати Сандра Африка

Куќа од 800 квадрати, луксузен стан во Белград и два милиони заработка – еве како се збогати Сандра Африка

Покрај пеењето, Сандра Африка одлучи да започне нов бизнис, па минатата година инвестираше речиси половина милион евра во изградба на зграда во Шабац.

Како што сега е наведено, парите веќе и се вратени, а заработила и огромна сума пари.

Сандра и Александар Московљевиќ Микиша, нејзиниот менаџер и поранешен емотивен партнер со кој влезе во бизнисот со недвижности, изградија вкупно 13 станови во модерна зграда во центарот на Шабац.

Наводно, Сандра и Микиша чувале еден стан во зградата за себе, а другите 11 биле продадени и заработиле околу два милиони евра.

– Минатата година, Сандра ги слушаше советите на Микиша и ги здружи силите и инвестираше пари во недвижен имот, бидејќи тоа го прави со години. Не е доволно да се каже дека не се покаја – вели изворот на почетокот на разговорот, и додава дека сите станови неодамна се продадени.

– Зградата е изградена според најсовремени стандарди и користени се материјали и системи кои придонесуваат за помала потрошувачка на енергија. Сите апартмани се луксузни бидејќи се земени предвид материјалите што се користат за sидови, подови, столарија и греење. Зградата има вкупно 13 апартмани кои се уредени на приземје и два ката, а Сандра и Микиша чуваа два стана за себе. Остатокот го продадоа – вели близок до пејачката за Ало.рс, и посочува дека заработиле речиси два милиони евра од новиот бизнис.

Стан во Белград, куќа во Шабац, јахта на море
Африка еднаш откри дека добила јахта од својата баба од Германија, а во својата имотна картичка, Сандра регистрирала стан во Белград, но и куќа во Шабац.

– Имам куќа од 800 квадратни метри во Шабац, и ја изградив додека живеев таму. Во Белград, имам стан во луксузна населба од 70 квадратни метри – рече таа.

Коронавирус