вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 27
home Познати

Крвта не е вода: Внукот на Тоше со емотивна фотографија се потсети на кобниот ден- Вака изгледа денес Кристијан (ФОТО)

Крвта не е вода: Внукот на Тоше со емотивна фотографија се потсети на кобниот ден- Вака изгледа денес Кристијан (ФОТО)

Денеска на годишнината од смртта на Тоше Проески неговиот внук Кристијан објави емотивни фотографии на неговиот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Инаку Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик.

 

View this post on Instagram

 

?️

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Kристијан денеска има 21 години и е студент на Факултетот за аудиовизуелни уметности во Скопје. Пред две години, му се укажа прилика да соработува со британскиот продуцент и соработник на Тоше, Енди Рајт, па отпатувал во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Се сеќаваме дека Тоше и сам го виде талентот на својот внук, па сними и дует со него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Коронавирус