среда, 7. декември 2022. Вести денес: 28
home Познати

Крвта не е вода: Внукот на Тоше Проески денеска има 20 години и ќе го наследи својот вујко (ФОТО)

Крвта не е вода: Внукот на Тоше Проески денеска има 20 години и ќе го наследи својот вујко (ФОТО)

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик.

Kристијан денеска има 20 години и е студент на Факултетот за аудиовизуелни уметности во Скопје. Пред две години, му се укажа прилика да соработува со британскиот продуцент и соработник на Тоше, Енди Рајт, па отпатувал во Лондон.

Се сеќаваме дека Тоше и сам го виде талентот на својот внук, па сними и дует со него.

Во прашање е песната „Му Little One“, која се најде на постхумниот албум на Тоше Проески на англиски јазик, „The Hardest Thing“.

Qatar 2022