петок, 17. септември 2021. Вести денес: 121
home Познати

Крвта не е вода: Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот (ВИДЕО)

Крвта не е вода: Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот (ВИДЕО)

Овие денови на интернет кружи видео од синот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кога во една прилика пеел пред полна кафеана.

Станува збор за Михајло Шаулиќ кој неодамна пеел пред полна кафеана и покажал колку е талентиран за тоа.

Михајло ја запеал песната на неговиот татко „Ајде среќа моја“, а ова е доказ дека и неговиот син, освен неговата сестра, пејачката Илда е талентиран за пеење.

Видеото инаку е направено на една приватна забава, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Mihajlo peva, “Hajde sreco moja” ,tatinu pesmu?

A post shared by Fan Page o Mihajlu Šauliću (@mihajlo_saulic) on

Најнови вести

Коронавирус