петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 4
home Познати

КРВТА НЕ Е ВОДА: Малкумина кој знаат дека Наташа Беквалац има две сестри- едната во минатото беше пејачка, но се занимава со приватен бизнис

КРВТА НЕ Е ВОДА: Малкумина кој знаат дека Наташа Беквалац има две сестри- едната во минатото беше пејачка, но се занимава со приватен бизнис

Српската пејачка Наташа Беквалац малкумина кој знае дека има две сестри, а едната од нив е исто така талентирана за музика, а дури има и свои песни и јавни настапи.

На Драгана Беквалац музиката навистина е и првата љубов од детството, а доказ за тоа се јавните настапи уште на почетокот на кариерата на нејзината сестра Наташа.

Денес таа поседува козметички салон, додека нејзината ќерка Сара позната под уметничкото име Зои е една од највпечатливите млади генерации на пејачки на естрадата.

Освен неа Наташа ја има уште една сестра која се вика Кристина и е моден дизајнер и поседува соја продавница за облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac)

Коронавирус