четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 89
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Познати

Крвава сцена во Белград: Актерот Милан Калиниќ се степа со навивач! (ВИДЕО)

Крвава сцена во Белград: Актерот Милан Калиниќ се степа со навивач! (ВИДЕО)

Пред почетокот на вечното дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан во „мајсторката“ од полуфиналето во АБА-лигата беше забележана немила сцена во Пионир, каде што се случи тепачка меѓу навивачите.

Во еден момент еден од навивачите заврши со крвава глава, а потоа беше јасно дека тепачката е во ВИП-делот покрај теренот, а камерите го снимиле познатиот телевизиски водител и актер Милан Калиниќ и еден непознат навивач.

Навивачот по караницата го обвини Калиниќ дека тој прв го удрил.

Видеото од немилиот настан може да го погледнете ТУКА.

Парламентарни избори 2020