среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Кружат гласини дека ја изневерува: Вака изгледа сопругата на Горан Бреговиќ, која за себе вели дека е старица (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Кружат гласини дека ја изневерува: Вака изгледа сопругата на Горан Бреговиќ, која за себе вели дека е старица (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Музичарот Горан Бреговиќ со убавата Џенана Суџук е во брак веќе 25 години, но таа ретко се појавува во јавноста. Веќе некое време кружат гласини дека тој ја изневерува, а за неговите афери сите велат дека се скоро јавни.

Горан и Џенана имаат три деца, Ема, Лула и Уна, а со години кружат приказни дека и бил неверен на својата сопруга и бил актер во бројни афери.

Но, сите тие приказни неговата сопруга стоечки ги издржала. Му подарила три деца. На наводните приказни Бреговиќ никогаш не обрнувал внимание, а во медиумите и тоа како ја фали неговата поубава половина.

Кога е убавината на неговата сопруга во прашања, таа е неспорна. Џенана сепак низ шега вели дека не е така.

-Ма каква убавица. Јас сум старица. Но можете да ме прашате како се чувствувам како мајка чија ќерка е уметник, има изјавено во минатото Џенана.