недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 102
home Познати

Круна од огледала и црна облека: Вака изгледаше македонскиот претставник на отворањето на Евровизија (ФОТО)

Круна од огледала и црна облека: Вака изгледаше македонскиот претставник на отворањето на Евровизија (ФОТО)

Синоќа се одржа свеченото отворање на 65-тото издание на Евровизија.

Македонскиот претставник Васил Гарванлиев, на килимот позираше облечен во црно, а на главата носеше со круна од мали огледала.

ЕУРО 2020

Македонија