понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Познати

Критиките остри: Тргна на маскенбал, па заврши на Оскарите или не ти беше готов фустанот па материјалот си го стави на рамо? (ФОТО)

Критиките остри: Тргна на маскенбал, па заврши на Оскарите или не ти беше готов фустанот па материјалот си го стави на рамо? (ФОТО)

Музичарката Сент Винцент е една од најзборените по синоќешното доделување на Оскарите.

Но, никој за неа нема пофалби, таа е меѓу најзборените во негативна конотација.

Едни велат дека личи како да оди на маскембал иако не се знае во што би била вака маскирана.

Други велат дека изгледа како да нарачала креација, но не стигнале да и ја завршат пред церемонијата, па решила да ја подигне иако не е готова.

Трети не можат да се изначудат што е тоа на нејзиното рамо? Дали е парчето кое останало вишок кога го сошила краткиот фустан кој личи на долна облека?

Несомнено е дека оваа креација чини многу пари, но уште појасно е дека не вреди во ова да се појави на гламурозен настан.