вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Кристијано: Да бидеме благодарни за работите што се важни

Кристијано: Да бидеме благодарни за работите што се важни

Суперѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ги искористи своите профили на социјалните мрежи за да ги повика сите да останат дома во ситуација кога и понатаму имапандемија одкоронавирус.

– Во ова тешко време за целиот свет, да бидеме благодарни за работите што се важни – нашето здравје, нашето семејство, луѓето што ги сакаме. Останете дома и помогнете им на сите здравствени работници кои се борат надвор да спасат животи. напиша ЦР7 на Инстаграм.

Коронавирус