вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Познати

Кристијан Голубовиќ јавно се заколна дека ќе ја убие Станија, старлетата се огласи „Луѓе реагирајте, ова не е реално шоу“ (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ јавно се заколна дека ќе ја убие Станија, старлетата се огласи „Луѓе реагирајте, ова не е реално шоу“ (ВИДЕО)

Српската старлета Станија Добројевиќ и Кристијан Голубовиќ во последно време сериозно ги заострија своите односи.

Кристијан, кој сега е учесник во реалното шоу „Задруга“ во кое подоцна треба да влезе и Станија, пред останатите присутни учесници се закани дека ќе ја убие старлетата доколку таа не му се извини.

Станија на овие зборови не можеше да остане рамнодушна, па јавно се огласи на Инстаграм.

-Не верував дека ќе бидам принудена вакво нешто да објавам на мојот профил, но за жал морам за да реагирам навреме, да апелирам и да ја разбудам свеста на нашиот народ, државата, правосудниот систем, полицијата, медиумите… Она е е прв пат на национална телевизија на најбрутален начин да ми се закануваат со смрт. Пред пет години овој човек ме рекетираше, целата земја тоа го гледаше и молчеше. Никој не реагираше. Сега јавно се заканува со смрт, државо реагирај??? Доста веќе. Освен што ќе поднесам кривична пријава, апелирам на сите луѓе на вакви работи да не остануваат неми, туку да реагираат. Ова не е реално шоу, ниту шоу бизнис, ова е мојот живот и мене ми се закануваат, напиша старлетата на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Nisam verovala da cu biti prinudjena da ovako nesto okacim na svoj profil, ali nazalost moram kako bih na vreme reagovala, apelovala i probudila svest kod naseg naroda, nase drzave, naseg pravosudnog sistema, policije, medija… Ovo nije prvi put da mi se na nacionalnoj televiziji na najbrutalniji nacin javno preti SMRCU?!!! Pre 5 godina me je ovaj covek javno reketirao, cela zemlja je to gledala i cutala?! Niko reagovao nije! Sad JAVNO PRETI SMRCU, DRZAVO REAGUJ?!!!! DOSTA VISE!!! Osim toga sto cu podneti krivicne prijave, apelujem na sve ljude da na ovakve stvari ne ostanu nemi vec da reaguju! Ovo nije rijaliti, ni soubiznis, ovo je MOJ ZIVOT I MENI SE VECERAS JAVNO PRETILO SMRCU!!!

A post shared by It’s me, Stanija! (@stanijadobrojevic) on

Најнови вести

Локални избори 2021