сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 24
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Познати

Кратка љубовна романса на Неда со еден од најмоќните директори: Нема некој кој не го познава, а беше токму во врска со пејачката (ФОТО)

Кратка љубовна романса на Неда со еден од најмоќните директори: Нема некој кој не го познава, а беше токму во врска со пејачката (ФОТО)

Пејачката Неда Украден со години важи за една од најубавите жени на естрадата со оглед на своите години кои надминуваат бројка над 70.

За животот на пејачката се пишувало доста во минатото, но малкумина кој знаат дека пејачката била во врска со тогашниот музичар, а денешен директор на „Гранд“ Саша Поповиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Во 80-те години од минатиот век Поповиќ важеше за еден од најзгодните фраери на естрадата, а во тогашна Југославија беше и член на групата „Слатки грев“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Имено како што се потсетуваат српските медиуми, Неда и Саша се забавувале после неговиот развод од познатата Милена Билбиј со која има една ќерка.

По нивната врска Поповиќ започнал и врска со Злата Петровиќ, а потоа се оженил и со Сузана Јовановиќ која се уште му е сопруга.