петок, 30. септември 2022. Вести денес: 161
home Познати

Кралското семејство открива дека принцезата Шарлот сака да шефува околу големиот брат Принц Џорџ!

Кралското семејство открива дека принцезата Шарлот сака да шефува околу големиот брат Принц Џорџ!

Очигледно, ривалството на браќата и сестрите им се случуваат на сите – дури и ако сте кралски потомци!

Кралското семејство направи огромна исповед за принцезата Шарлот и нејзиниот однос кон принцот Џорџ, кое може или не може да дојде како изненадување.

Војвотката Кејт Мидлтон ја открила нејзината лоша страна на детето по откривањето на воениот споменик наменет за чест на оние што служеле во Ирак и во Авганистан. Луѓето известуваат дека Кејт вели дека нејзината млада принцеза е “шеф на домаќинството” и “одговорниот”.

Меѓутоа, војвотката не беше единствената што зборуваше за силната личност на принцезата Шарлот.

Самата кралица дури и открила некои информации за нејзините правнуци!

Според “Дејли мејл”, кралицата Елизабета Втора објавила коментар во Сандрингхам Хаус во Норфолк, кога прашала дали ученичка на која учествувала со Библијата “ја погледнала” помладата сестра. Откако научи дека е обратно, таа рече: “Така е со Шарлот и Џорџ.”

Најнови вести

Коронавирус