четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

Кралското семејство имало навредлив прекар за Маган Маркл

Кралското семејство имало навредлив прекар за Маган Маркл

Познато е дека членовите на кралската фамилија си имаат дадено невообичаени прекари. Така, на пример, принцезата Дијана го викала принцот Вилијам вомбат и големиот Вили, а принцот Џорџ, наводно, го носи прекарот Арчи.

Кралицата Елизабета отсекогаш го носела прекарот „Лилибет“, а за Меган оваа фамилија сочувала еден навредлив прекар.

Кога се уште била нова во кралската фамилија, Меган Маркл открила дека нејзината мајка ја викала „цветче“. Меѓутоа кралската фамилија немала баш убав прекар за војвотката од Сасекс.

Наводно, како што тврди новинарката Софија Мани-Кутс, еден од постарите членови на кралската фамилија ја нарекува Меган „жена-диплома“.

Тој прекар, објаснува новинарката, алудира дека таа ќе трае три години, колку што трае процесот за школување за диплома.

Меган, инаку, овие денови е сама во Канада и делува многу среќно.

Коронавирус