вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Кралското семејство го покажа бебето- светот едногласно кажа на кого личи (ФОТО)

Кралското семејство го покажа бебето- светот едногласно кажа на кого личи (ФОТО)

Принцот Хари и Меган Маркл поставија прекрасна фотографија на Инстаграм во чест на Денот на татковците.

На црно-белата фотографија се гледа едномесечниот Арчи како го држи принцот Хари за прст.

Инаку кралското семејство објави дека Арчи Харисон Мунтбатен-Виндзор ќе има крштевка следниот месец во капелата во која неговите родители се венчаа.

Арчи ќе носи винтиж облека во која бил крстен и неговиот татко во 1984 година.

 

View this post on Instagram

 

Baby Archie and daddy ?

A post shared by @ duchessmegfan on

Најнови вести

Коронавирус