понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 59
home Познати

Кралското бебе пристигнува- Еве што ќе понесе на породување Кејт Мидлтон со неа, а еден детаљ ги изненади сите мајки (ФОТО)

Кралското бебе пристигнува- Еве што ќе понесе на породување Кејт Мидлтон со неа, а еден детаљ ги изненади сите мајки (ФОТО)

Кралското бебе само што не пристигнало, а принцезата Кејт Мидлтон само што не ја спакувала торбата за да замине во болница, но пред да го направи тоа медиумите на големо пишуваат со што ќе биде полна таа торба.

Имено според кажувањата на војвотката од Кембриџ таа спакувала неколку работи за среќа.

Се работи за некои од омилените играчки на ќерката Шарлот и синот Џорџ, миризливи свеќи, како и музика која ја олабавува принцезата, како и омилен привезок.

Освен тоа еден детаљ ги изненади сите особено мајките, а тоа е дека принцезата ќе има и фотографија од својот сопруг како бебе- принцот Вилијам, односно кралицата Елизабета втора.

Најнови вести