сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 22
home Познати

Кралските снаи во лоши односи, кралицата Елизабета избра страна: Со која војвотка го поминува времето? (ФОТО)

Кралските снаи во лоши односи, кралицата Елизабета избра страна: Со која војвотка го поминува времето? (ФОТО)

Кралицата Елизабета Втора е во одлични односи со Меган Маркл. Тие заедно беа на Самитот за млади лидери во Велика Британија.

Сопругата на принцот Хари изгледа навистина прекрасно, а во свој стил и по правилата за облекување беше и кралицата.

Светските медиуми деновиве на големо пишуваат за несогласувањата меѓу сопругите на двајцата браќа принцови.

Според нивните пишувања, односот меѓу војвотките од Кембриџ и Сасекс од пријателски преминал во натпреварувачки, бидејќи Кејт Мидлтон наводно одбива да и помогне на Меган да се прилагоди на животот во кралското семејство.

Мидлтон наводно не сакала да и помогне на Меган, сопругата на принцот Хари, бидејќи сметала дека Маркл сака да ја надмине.

Мидлтон сметала дека вложила многу труд и време во пријателството со Меган, но имала впечаток дека не и е возвратено во иста мера и не сака да биде искористена, пренесуваат светските медиуми.

Со ова појавување во јавноста, кралицата изгледа ја избра страната меѓу двете снаи. Таа останува во друштво со сопругата на помладиот од нив.

Коронавирус