понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 146
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Познати

Кралицата наредила Чарлс да се разведе од Камила, хаос во кралскиот дворец

Кралицата наредила Чарлс да се разведе од Камила, хаос во кралскиот дворец

Љубовната приказна која од самиот почеток е една од најконтроверзните сигурно е онаа на британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила Паркер Боулс. Својата романса ја започнаа преку прељуба, бидејќи принцот во тоа време сè уште беше со починатата принцеза Дијана, па затоа Камила и денес наидува на осуда на јавноста.

Според пишувањата на магазинот „Глоуб“, нивниот брак е пред распад, а за сè кумувала и кралицата Елизабета, која му наредила на нејзиниот син Чарлс да ги предаде документите за развод.

Според нивните наводи и зборовите на анонимниот извор, кралицата сака да ги реши сите скандали пред да умре. Иако принцот Чарлс го молел судот оваа постапка да биде строго доверлива и далеку од очите на јавноста, се чини дека нешто тргнало наопаку.

-Тој сакаше да го избегне овој скандал и срам – рекол изворот, не откривајќи многу детали. Иако семејството официјално не се огласило за тоа, многумина и понатаму навиваат за заминувањето на Камила.

Коронавирус