среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 103
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Познати

Кралицата ќе полуди од глетката: Бремената Меган Маркл во потполно провиден фустан ги покажа гаќичките (ФОТО)

Кралицата ќе полуди од глетката: Бремената Меган Маркл во потполно провиден фустан ги покажа гаќичките (ФОТО)

Првата кралска турнеја за војводата и војвотката од Сасекс заврши. Нивната последна станица била новозеландскиот град Ротоура, за кој Меган Маркл го сочувала својот најхрабар изглед.

Убавата трудница, турнејата ја завршила така што од глава до пети била облечена во кралска сина нијанса, но со својот аутфит сепак го прекршила кралскиот дрес код.

И овој пат се потпрела на својата омилена дизајнерка од куќата „Givenchy“.

Одбрала џемпер и плишано мини здолниште направено од провидна ткаенина, под кое јасно се гледаа нејзините гаќи.

Иако покажувањето на долната облика под провидни парчиња облека, во последните години стана сосема прифатливо, се сомневаме дека овој збор би го одобрила Кралицата.

Но, можеби Меган не била свесна дека нејзиното здолниште е толку провидно, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус