четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 57
home Познати

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СИМНАТА ОД ТРОНОТ – нејзиното место на листата го презеде оваа богаташка

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СИМНАТА ОД ТРОНОТ – нејзиното место на листата го презеде оваа богаташка

Долги години, кралицата Елизабета Втора беше на врвот на листата на најбогати луѓе во Британија. Таа штотуку беше симната од тронот.

Не е тајна дека кралицата Елизабета Втора поседува луксузни имоти, уметнички дела, паркови и една од највредните колекции накит во светот. Со богатство проценето од „Сандеј тајмс“ на 365 милиони фунти, кралицата беше на врвот на листата на најбогати жени во Британија.

Британските медиуми штотуку објавија дека Елизабета Втора … е симната од тронот! Кралицата веќе не е најбогатиот човек во Британија. Титулата сега ја држи Кирсти Бертарели, која доби 350 милиони фунти од развод и 52 милиони фунти престој на езерото Женева.

Веста за „соборување“ на кралицата Елизабета Втора предизвика големо изненадување. Особено што медиумите го открија и тајниот развод на Кирсти и Ернесто Бертареле, кои 21 година важеа за среќен брачен пар. Двојката израсна три деца, не им даде тема на озборувачките медиуми и беа вклучени во добротворни цели. Информацијата за разводот ја потврдија портпаролот на Кирсти и Ернесто Бертарела во интервју за новинарот на „Дејли мејл“.

Одлуката за развод била заедничка и разделбата помина без проблеми.

Медиумите потсетија дека Кирсти Бертарели, која ја освои круната за Мис на Британија во 1988 година и беше успешна пејачка, исто така поседува викендица во Гштад, вредна 8 милиони фунти и вила во центарот на Лондон.

Локални избори 2021