сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 37
home Познати

КРАЛИЦА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Дакота Џонсон блесна во „NUDE“ фустан, нејзиното најелегантно издание досега (ФОТО)

КРАЛИЦА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Дакота Џонсон блесна во „NUDE“ фустан, нејзиното најелегантно издание досега (ФОТО)

Актерката Дакота Џонсон, најпозната по улогата Анастасија во филмот „50 Shades Of Gray“, неодамна се појавила на премиерата на новото остварување „The lost daughter“ и со своето издание сите ги оставиле без здив.

Имено, Дакота за премиерата избрала светкава тоалета со боја на шампањ, со долги ракави и необични детали на нив.

Актерката со оваа толаета искомбинирала висечи обетки кои му дале доза гламур на целиот стајлинг.

Дакота облекла сандали со висока потпетица и ја покажала тетоважата на десното стапало, на која пишува „Погледни во Месечината“.

Да потсетиме, Дакота е ќерка на актерите Мелани Грифит и Дон Џонсон, а на најшироката публика ѝ е позната по филмскиот серијал „50 Shades Of Gray“.

Коронавирус