понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Познати

Крај по 20 години брак: Се разведува познатиот актер, ова е причината

Крај по 20 години брак: Се разведува познатиот актер, ова е причината

Во странските медиуми како бомба одекна веста дека холивудскиот актер Џим Белуши се разведува од сопругата Џенифер Слоан по 20 години брак.

Неговата сопруга е таа која го поднела барањето за развод.

Како главна причина таа ги наведува ненадминливите разлики, а покрај тоа Џенифер сака алиментација и старателство над нивните две деца, ќерката и синот.

Ситуацијата да биде полоша, таа барањето го поднела на 36 годишнината од смртта на братот на Џим.

Инаку, на Белуши ова му е трет пропаднат брак.

Најнови вести

Коронавирус